Szanowni Państwo!
Przedstawiamy listę ocenionych wniosków o przyznanie wsparcia pomostowego po zakończeniu procedury odwoławczej dla Uczestników/czek I Edycji projektu “BIZNES 30+”. Wnioski o wsparcie pomostowe, złożone przez osoby, które otrzymały ocenę negatywną, nie podlegały ocenie.
Wyniki oceny wniosków o wsparcie pomostowe po zakończonej procedurze odwoławczej -Edycja I
Przedstawiamy listę ocenionych wniosków o przyznanie wsparcia pomostowego po zakończeniu procedury odwoławczej dla Uczestników/czek II Edycji projektu “BIZNES 30+”. Wnioski o wsparcie pomostowe, złożone przez osoby, które otrzymały ocenę negatywną, nie podlegały ocenie.
Wyniki oceny wniosków o wsparcie pomostowe po zakończonej procedurze odwoławczej -Edycja II
Szanowni Państwo!
Przedstawiamy listę ocenionych wniosków o przyznanie wsparcia pomostowego dla Uczestników/czek I Edycji projektu “BIZNES 30+”
Wyniki oceny wniosków o wsparcie pomostowe -Edycja I
Przedstawiamy listę ocenionych wniosków o przyznanie wsparcia pomostowego dla Uczestników/czek II Edycji projektu “BIZNES 30+”.
Wyniki oceny wniosków o wsparcie pomostowe -Edycja II
Szanowni Państwo!
Gdela Krystyna Akustica.MED informuje, że zakończono prace procedury odwoławczej Komisji Oceny Wniosków w ramach projektu „Biznes 30+” w zakresie przyznawania środków na wsparcie finansowe dotyczące otwarcia działalności gospodarczej.
Ostateczne listy wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania znajdują się poniżej.
Lista wniosków, którym przyznano wsparcie finansowe B30+_Edycja I
Lista wniosków, którym przyznano wsparcie finansowe B30+_Edycja II
Szanowni Państwo,
W dniach 09.08.2022- 12.08.2022r. będą podpisywane umowy o udzielenie wsparcia finansowego na założenie działalności gospodarczej w ramach projektu “Biznes 30+”.
Proszę o kontakt telefoniczny/osobisty w celu indywidualnego uzgodnienia dnia i godziny podpisania umowy.
Przed podpisaniem umowy należy zarejestrować działalność gospodarczą. Uczestnik projektu powinien zarejestrować działalność gospodarczą w terminie do 5 dni kalendarzowych, liczonych od dnia otrzymania informacji o przyznaniu wsparcia finansowego.
Oznacza to, że działalność gospodarcza musi zostać zarejestrowana do dnia 09.08.2022 włącznie (najwcześniejsza data rozpoczęcia działalności to 05.08.2022 najpóźniejsza to 09.08.2022.) W tym terminie należy również założyć rachunek firmowy, a także przekazać informację o formie zabezpieczenia, kompletując dokumenty: wydruk CEiDG, zaświadczenia o numerze rachunku bankowego/umowa z bankiem o założeniu rachunku bankowego oraz formie zabezpieczenia (w przypadku zabezpieczenia przez poręczyciela, należy dostarczyć zaświadczenie poręczyciela o zarobkach), wówczas biuro projektu sporządzi umowę o dofinansowanie wraz z pozostałą niezbędną dokumentacją i skontaktuje się w celu uzgodnienia terminu podpisania umowy.
Po skompletowaniu dokumentów, należy niezwłocznie przekazać je do biura projektu w terminie do 09.08.2022.
Wymagana wysokość zabezpieczenia do umowy o udzielenie wsparcia finansowego na założenie działalności gospodarczej: 26 748,00 PLN
Dopuszczalne formy zabezpieczenia to (dla wsparcia pomostowego należy dostarczyć odrębne zabezpieczenie niż do wsparcia finansowego):
- a) weksel własny,
- b) weksel z poręczeniem wekslowym (aval),
- c) poręczenie,
- d) gwarancja bankowa,
- e) zastaw na prawach lub rzeczach,
- f) blokada rachunku,
- g) akt notarialny o poddaniu się egzekucji przez dłużnika.
Poręczyciel, który udziela poręczenia wekslowego na wekslu in blanco wystawionym przez Beneficjenta pomocy:
1) Jest osobą fizyczną w wieku pow. 18 lat, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych,
2) pozostaje w stosunku pracy z pracodawcą nie będącym w stanie likwidacji lub upadłości (w przypadku osób zatrudnionych) w momencie składania poręczenia na wekslu in blanco oraz zatrudniony jest na umowę o pracę na czas nieokreślony lub określony, przy czym okres ten nie może być krótszy niż 12 miesięcy przed datą złożenia poręczenia,
3) uzyskał w ostatnim miesiącu kalendarzowym przed datą zawarcia niniejszej umowy miesięczne
wynagrodzenie w łącznej wysokości nie niższej niż 3010 zł brutto, tj. za miesiąc 07.2022,
4) w chwili udzielenia poręczenia nie posiada żadnych długów objętych tytułami egzekucyjnymi oraz nie jest dłużnikiem w sprawach prowadzonych w ramach egzekucji sądowej lub egzekucji administracyjnej, a także w stosunku do niego nie toczą się żadne postępowania sądowe lub administracyjne dotyczące niespłaconych zobowiązań pieniężnych
UWAGA!!! Małżonek Beneficjenta pomocy nie może być jego poręczycielem. Wyjątek stanowi
sytuacja, w której małżonkowie posiadają rozdzielność majątkową.
W dniu podpisania umowy przychodzicie Państwo z 1 poręczycielem, współmałżonkiem oraz współmałżonkiem poręczyciela (jeśli dotyczy). Każda z osób musi posiadać dowód osobisty.
W przypadku gdy poręczyciel/Uczestnik projektu posiada rozdzielność majątkową – należy dostarczyć dokument potwierdzający ten fakt, a obecność Współmałżonków w takim przypadku nie jest wymagana.
Poręczyciel stawia się na podpisanie umowy z następującymi wypełnionymi dokumentami:
– Zaświadczenie o dochodach (najlepiej na załączonym druku) – OSOBY PRACUJĄCE NA UMOWĘ O PRACĘ
– emeryt/rencista- decyzja o przyznaniu świadczenia
– dowód osobisty
Zgodnie z regulaminem: Zabezpieczenie prawidłowej realizacji Umowy o udzielenie wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej, musi być wniesione w wysokości odpowiadającej całości dofinansowania przyznanego w umowie powiększonej o kwotę odsetek naliczonych jak dla zaległości podatkowych (maksymalnie za 24 miesiące). Jednocześnie łączna wartość zabezpieczenia nie może przekroczyć wartości środków powiększonych o odsetki za 24 miesiące.
Wymagana wysokość zabezpieczenia:
- Wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności (do umowy o dofinansowanie) – 26 748,00 PLN
- Wsparcie pomostowe (do umowy o wsparcie finansowe pomostowe) – 38 991,00 PLN
Wsparcie pomostowe:
Termin podpisania Umowy o udzielenie finansowego wsparcia pomostowego zostanie przekazany po podpisaniu umowy o dofinansowanie, po ukazaniu się listy rankingowej z ocenami wniosków o wsparcie finansowe. Do umowy o wsparcie finansowe pomostowe powinno również być wniesione zabezpieczenie prawidłowego wykonania umowy – może to być ten sam rodzaj zabezpieczenia co w przypadku umowy o udzielenie wsparcia finansowego (dla wsparcia pomostowego należy dostarczyć odrębne zabezpieczenie niż do wsparcia finansowego).
Przypominamy:
Uczestnik projektu, który podpisze Umowę o udzielenie wsparcia finansowego zawieranej pomiędzy Uczestnikiem projektu a Realizatorem projektu – Załącznik nr. 3 jednocześnie zobowiązany jest do:
1) korzystania ze środków finansowych na rozpoczęcie działalności gospodarczej w sposób gwarantujący osiągnięcie założonych celów i zadań;
2) poddania się kontroli i monitoringu w zakresie prawidłowości korzystania ze środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości;
3) zwrotu udzielonych środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości w przypadku ich wykorzystania niezgodnie z zapisami Umowy o udzieleniu wsparcia finansowego zawieranej pomiędzy Uczestnikiem projektu a Beneficjentem– Załącznik nr. 3;
4) prowadzenia działalności gospodarczej przez co najmniej 12 miesięcy liczonych od dnia faktycznego rozpoczęcia działalności, zgodnie z aktualnym wpisem do CEIDG lub KRS.
Szanowni Państwo,
Gdela Krystyna Akustica.MED informuje, że zakończono prace Komisji Oceny Wniosków w ramach projektu „Biznes 30+” w zakresie przyznawania środków na wsparcie finansowe dotyczące otwarcia działalności gospodarczej.
Wyniki oceny Komisji Oceny Wniosków B30+_Edycja I
Wyniki oceny Komisji Oceny Wniosków B30+_Edycja II
Zgodnie z regulaminem przyznawania wsparcia finansowego, znajdującego się poniżej, osoby, których wnioski, po ocenie merytorycznej, uzyskały ocenę negatywną, mają prawo do złożenia pisemnego wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy (odwołania).
Osoby, których wnioski znajdują się na liście rezerwowej oczekują na ostateczne wyniki przyznania wsparcia finansowego, które zostaną ogłoszone po zakończeniu procedury odwoławczej.
Procedura odwoławcza:
Podpisane własnoręcznie odwołanie powinno zostać złożone w formie pisemnej, zgodnie z definicją skutecznego doręczenia informacji w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania pisemnej informacji o wynikach oceny merytorycznej biznesplanu. W celu przyspieszenia procedury, Beneficjent rekomenduje osobiste doręczenie dokumentów do Biura Projektu. Odwołanie złożone po ww. terminie nie podlega rozpatrzeniu przez ekspertów niezależnych.
Odwołanie powinno zawierać wyjaśnienia i informacje dotyczące zakresu przedsięwzięcia oraz powinno odnosić się do uzasadnień ekspertów niezależnych. Przedmiotowe wyjaśnienia/informacje nie mogą przedstawiać nowych okoliczności względem tych, które zostały opisywane uprzednio przez UP i stanowiły podstawę oceny wniosku.
Ponownej ocenie podlegają jedynie te części biznesplanu, które były przedmiotem odwołania. Jeśli z treści odwołania Uczestnika projektu nie wynika jednoznacznie, jaka część oceny biznesplanu została zakwestionowana, biznesplan taki podlega powtórnej ocenie w całości.
W terminie 5 dni roboczych od otrzymania odwołania, wyznaczony ekspert niezależny dokonuje analizy zasadności odwołania i ponownej oceny biznesplanu. Powtórnej oceny nie mogą dokonywać Eksperci niezależni biorący udział w pierwotnej ocenie, ani ekspert dotacyjny, który dokonał oceny formalnej biznesplanu. Ekspert niezależny dokonujący ponownej oceny biznesplanu w trybie odwoławczym, nie może również zapoznawać się z jego poprzednią oceną.
Powtórna ocena biznesplanu jest oceną wiążącą i ostateczną, od której nie przysługuje odwołanie.
W terminie do 3 dni roboczych od zakończenia procedury odwoławczej, Projektodawca informuje Uczestnika Projektu o sposobie rozpatrzenia złożonego odwołania, dołączając kserokopie Karty oceny biznesplanu.
Szanowni Państwo,
informujemy, iż nabór biznesplanów wraz z wnioskami o wsparcie pomostowe odbędzie się w terminie 04.07.2022-13.07.2022r. dla Edycji I i Edycji II w ramach projektu “Biznes 30+”.
Biznesplany wraz z załącznikami należy złożyć w formie pisemnej w biurze projektu we wskazanym terminie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 .
Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM PRZYZNAWANIA ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA ZAŁOŻENIE WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ ORAZ WSPARCIA POMOSTOWEGO, w których zawarte są informacje dot. formalnych kwestii składania biznesplanów w szczególności §3 i §10.
Zał. 2 Karta oceny biznesplanu
Zał. 3 Umowa o udzielenie wsparcia finansowego
Zał. 5 oświadczenie dot. otrzymania pomocy de minimis
Zał. 6 oświadczenie dot. nieotrzymania pomocy de minimis
Zał. 7 Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis
Zał. 9 oświadczenie uczestnika o niekorzystaniu z innych źródeł finansowania
Zał. 11 Umowa o udzielenie wsparcia pomostowego
Regulamin przyznawania środków finansowych
Regulamin przyznawania środków finansowych aktualizacja
Zał 13. Katalog kosztów możliwych do poniesienia w ramach wsparcia pomostowego
Zał. 4 Wniosek o udzielenie wsparcia pomostowego
Zał. 8 Zestawienie planowanych wydatków z wyszczególnieniem
Zał. 10 Karta oceny wniosku o wsparcie pomostowe
Zał. 12. Standardy oceny biznesplanów